destek@ankahaberlesme.com.tr 03125441544

Alarm Sistemleri

 

Alarm Sistemleri Nelerden Ol​​uşur?​​​​

 

  • Alarm paneli
  • Şifre Paneli
  • Manyetik kontak
  • Hareket dedektörü
  • Dahili ve harici siren
  • ​​Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır. ​​​​​

Sistem abonelerin arzusuna göre kablolu ya da kablosuz olarak ev ya da iş yerlerine monte edilebilmektedir. Ayrıca abonelerin isteğine göre GSM/GPRS ve network modülü kullanılarak, alarm sistemin merkeze daha sık sinyalleri daha ekonomik şekilde ulaştıran alternatif iletişim seçenekleri hizmeti sunulmaktadır. Mekânların birbirlerinden farklı şekillerde olması, alarm sisteminde kullanılacak ürünlerde de farklılık yaratabilir. Mekânda yapılan ücretsiz keşif sonrasında standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ek olarak hangi ürünlerden kullanılacağı aboneye gerekli açıklamalar yapılarak bildirilir.​​ 

  sifre-paneli

Şifre Paneli

Alarm sistemini t​​arafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile ilgili tuşlara basılı tutarak AIM’e sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.​

alarm-paneli

Alarm Paneli

​​Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve AIM’ye alarm oluştuğu bilgisini ulaştırır. 

haraket-dedektoru

Hareket Dedektörü (PIR)

Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için hayvan algılamayan modelleri de kullanılmaktadır.

manyetik-kontak

Manyetik Kontak

Dış ortama açılan kanat (kapı, pencere vb.) olan noktalardan ortama izinsiz girilmeye çalışılması durumunda aktif olarak alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşturur.  

acil-durum-butonu

Acil Durum Butonu

Bu butonu kullana​rak Alarm İzleme Merkezi’ne direk panik alarmı gönderebilirsiniz, bu sayede zor durumlarınızda yanınızda olabiliriz.

gaz-dedektoru

Gaz Dedektörü

Herhangi bir gaz kaçağı durumunda sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.                          

duman-dedektor

Duman Dedektörü

Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir. Alarm İzleme Merkezi aboneyi bilgilendirerek ilgili güvenlik birimine haber verir.

uzaktan-kumanda

Uzaktan Kumanda

Alarm sistemini şifre girmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatm​a işlemini yaparak kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca üzerinde bulunan acil durum tuşu ile Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk uyarı gönderebilirsiniz.

Hızlı iletişim
  • 03125441544
  • 05545759401
  • destek@ankahaberlesme.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara